Hønefoss Ultimate Cup
Skolene Veien, Helgerud, Ullerål, Hedalen, Benterud
Hønefoss Idrettspark
28. september 2022
( Oppmøte kl.09.00)
Hønefoss Ultimate Cup
Cupens historie

Kontakt: Adrian Oleson
Program
9.30 - 10.10
Ultimate
ca. 10.10 - 10.40
Lunch
 
Kampoppsett
ca. 10.50 - 12.45
Ultimate

 
Hønefoss Ultimate Cup er et årlig arrangement for 7. klasse elever. Dette blir den nittende Ultimate Cupen siden 2002. Det vil garantert bli en spennende og gøy opplevelse for alle sammen!
Kort video som viser opplegget i 2019


Kort video som viser opplegget i 2015

Hønefoss Ultimate Cup


RESULTATER 2019
1. plass: Benterud
2. plass: Helgerud
3. plass: Hønefoss
4. plass: Hedalen
5. plass: Ullerål
6. plass: Veien
ANTALL TURNERINGER VUNNET
(2002 - 2019)
Helgerud: 10
Veien: 4
Ullerål: 2
Hønefoss: 1
Benterud: 1
HISTORIKK
Helgerud skole har deltatt siden 2002
Veien skole har deltatt siden 2002
Eikli skole deltok 2005-2017
Hønefoss skole deltok 2007-2019
Ullerål skole har deltatt siden 2011
Hedalen skole har deltatt siden 2013
Benterud skole har deltatt siden 2018

Kampoppsett
(5 skoler, 19 lag, 8 baner, 4 kamper/lag + finale)

RUNDE 1
Runde 1 er kun en seedingsrunde: skolene får hver sin bane(r) og spiller round robin for å seede sine lag.

RUNDE 2
Førsteplass lagene fra runde 1 spiller tellende kamper mot hverandre for å avgjøre hvilke lag går til finalen.
Formatet blir kvartfinaler og semifinaler (6 kamper kamper merket nedenfor i grå), og vinnerlagene møtes i finalen.
Alle de andre lagene som kom på 2. og 3. plass i runde 1 møter lag fra forskjellige skoler til ikke-tellende kamper i runde 2.

RUNDE 1  
  Ullerål 6 lag   |   Benterud 4 lag   |   Helgerud 4 lag   |   Veien 3 lag   |   Hedalen 2 lag
Tid BANE 1
Hedalen
BANE 2
Benterud
BANE 3
Benterud
BANE 4
Veien
BANE 5
Helgerud
BANE 6
Helgerud
BANE 7
Ullerål
BANE 8
Ullerål
09.30 - 09.40 1 vs 2 1 vs 2 3 vs 4 1 vs 2 1 vs 2 3 vs 4 1 vs 2 4 vs 5
09.45 - 09.55 1 vs 2 1 vs 2 3 vs 4 1 vs 3 1 vs 2 3 vs 4 1 vs 3 4 vs 6
10.00 - 10.10 (1 vs 2) (1 vs 2) (3 vs 4) 2 vs 3 (1 vs 2) (3 vs 4) 2 vs 3 5 vs 6
Førsteplass lagene i Runde 1 går til kvartfinaler i Runde 2 (kamper merket nedenfor i grå).
Alle andre lag spiller ikke-tellende kamper i Runde 2.
10.10 - 10.40 LUNCH
  U = Ullerål     V = Veien     B = Benterud     HD = Hedalen     HL = Helgerud
  Eks: U1 = 1. plass laget fra Ullerål (bane 7, Runde 1); U1 = 1. plass laget fra Ullerål (bane 8, Runde 1)
  Eks: W1 = laget som vant kvartfinalen på bane 1; L4 = laget som tapte kvartfinalen på bane 4
RUNDE 2 NOTE: L1 & L2 spiller tre kamper (ikke to) i Runde 2.
Tid BANE 1 BANE 2 BANE 3 BANE 4 BANE 5 BANE 6 BANE 7 BANE 8
Kvartfinale
10.50 - 11.05
B1 vs. B1 U1 vs. U1 U2 vs. HD2 HL1 vs. HL1 V1 vs. HD1 U3 vs. HL2 V3 vs. B2 HL2 vs. B2
Semifinale
11.15 - 11.30
W1 vs. W2 U2 vs. HD2 U2 vs. L4 W4 vs. W5 U3 vs. HL2 U3 vs. L1 V3 vs. L2 HL2 vs. V2
11.40 - 11.55 U2 vs. L5 U3 vs. L1 B2 vs. L2 B2 vs. V2
 
12.15 FINALEN     

UC 2019 Resultater: 1.pl: Benterud, 2.pl: Helgerud, 3.pl: Hønefoss, 4.pl: Hedalen, 5.pl: Ullerål , 6.pl: Veien

Hønefoss Ultimate Cup

Hønefoss Ultimate Cup


JavaScript Menu Courtesy of Milonic.com